KONST / Litografier / Färglitografi 11978010
nr 1197 8010
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Södermalm. Signerad, numrerad 63/350. Motivet: 32x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 20:50:55
20/8 19:14:06
20/8 20:43:03
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman